Kategorie

Jaka biżuteria dla dziecka?

Jaka biżuteria dla dziecka?

Pierwsza biżuteria pojawiała się w okresie neandertalczyków. Najpierw były to koraliki i nosili je głównie mężczyźni, później dopiero kobiety i dzieci. Od tamtej pory minęło sporo czasu, a biżuteria stała się nieodzownym elementem naszej ,,garderoby”.

Biżuteria to ponadczasowy prezent, który robimy sobie lub bliskim. Wielu zastanawia się jaka biżuteria będzie najbardziej odpowiednia dla dziecka. Odpowiedź jest prosta! Każda - byleby wykonana z bezpiecznych materiałów i komfortowa w noszeniu.

Obecnie na rynku jest ogromny wybór biżuterii dedykowanej dzieciom. Nie tylko dziewczynkom, ale i chłopcom. Dla chłopców najczęściej wybieramy łańcuszki, bransoletki czy zegarki.

Srebrny łańcuszek pancerka

Jeżeli chodzi o dziewczynki to zdecydowanie królują kolczyki, ale również naszyjniki czy bransoletki. Wybór motywów i paleta kolorów przyprawiają o zawrót głowy. Wśród młodych dam ogromnym zainteresowaniem cieszą się te z bohaterami bajek i kolorowe zwierzątka - które możemy dobrać do zainteresowań dziecka.

Srebrne emaliowane kolczyki flamingiPozłacane kolczyki koła jednorożeSrebrne kolczyki miyka mini

Kolczyki dla małych dziewczynek najlepsze będą wkręty, przylegające do ucha i zapewniające komfort noszenia. Naszyjnik musi być nie za krótki ,aby uniknąć ucisku na szyje dziecka i nie za długi, aby się nie zahaczał. Bransoletka musi być w odpowiednio dobranym rozmiarze, żeby nie spadała i ozdoby powinny być solidnie zamocowane.

Srebrne dziecięce kolczyki jednorożce Srebrne dzieciece kolczyki motylkiSrebrne dziecięce kolczyki rybki

Dla nastolatek świetnym wyborem będą wyroby z błyskotkami, cyrkoniami w różnych kolorach i kształtach, koła, kuleczki, serduszka a w obecnym czasie strzałem w dziesiątkę może okazać się wybór sznurkowej bransoletki w dowolnym kolorze i z bogatą gamą zawieszek.

Pozłacana sznurkowa bransoletka monsteraCzarna sznurkowa bransoletka serce łapkaCzarwona sznurkowa bransoletka serce

Oczywiście wpływ na nasz wybór może mieć również okazja z jakiej planujemy podarować biżuterię - chrzest, komunia, urodziny. Na chrzest i komunię najlepiej wybrać delikatną biżuterię kojarzącą się z tym świętem: medalik, krzyżyk lub inny motyw religijny.

Srebrny naszyjnik krzyżSrebrny naszyjnik z aniołkiemSrebrny naszyjnik krzyż z cyrkonią

Obecnie dużym zainteresowaniem wśród biżuterii dla dzieci cieszą się ozdoby, na których można umieścić grawer. Wtedy stają się one spersonalizowane, a to bardzo cieszy i jest pamiątką na przyszłość.

Srebrny naszyjnik koń ogier z grawerem Pozłacany naszyjnik serce łapkaSrebrna sznurkowa bransoletka nieskończoność z literką

Jeżeli wybieramy drogocenności jako prezent urodzinowy czy po prostu bez okazji chcemy sprawić dziecku radość pole manewru mamy nieograniczone. Mówiąc żartobliwie ,,Sky is the limit”. Mimo ogromnych możliwości wyboru, powinniśmy pamiętać, żeby ozdoby wybierane dla dzieci były bezpretensjonalne i raczej niewielkich rozmiarów. Należy zwrócić uwagę na to, żeby biżuteria wykonana była solidnie i z bezpiecznych materiałów. Polecamy złoto i srebro, które sprawdzi się idealnie. Tanie i sztuczne błyskotki zdecydowanie odradzamy, gdyż mogą narazić dziecko na ból i dyskomfort przy noszeniu. Kierujmy się głównie bezpieczeństwem i komfortem dziecka, które będzie tą biżuterię nosiło. Dbajmy, aby ozdoby te były delikatne i kolorowe, wywołujące uśmiech na twarzy dziecka, pamiętając, że kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!

Pozłacana bransoletka myszka mini Srebrny komplet konie końSrebrny komplet myszka miki

Życząc uśmiechu zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie znajdą Państwo mnóstwo powodów do radości. TANAT :)