Kategorie

Biżuteria na DZIEŃ KOBIET 2023

Biżuteria na DZIEŃ KOBIET 2023

Ta niepozorna w kalendarzu data niesie za sobą kawał historii, nierozerwalnie związanej z płcią piękną. Coroczne święto „Dnia Kobiet” miało służyć idei szerzenia praw kobiet poprawiających ich byt oraz budowie społecznego poparcia dla powszechnych praw wyborczych kobiet.

Jego geneza sięga aż początku XX wieku i była odpowiedzią na powstałe klasy robotnicze.

Wraz z rozwojem przemysłowym i ekonomicznym powstawało mnóstwo fabryk gdzie jedną z sił napędowych przemysłu były kobiety. Niestety sposób traktowania ich jak i warunki pracy były nieludzkie.

Doprowadziło to do ogromnego poruszenia wśród kobiet gdzie słaba płeć z niespotykaną determinacją oraz siłą wyszła na ulice i zaczęła głośno wyrażać własne poglądy.

Data tego święta na początku nie była jednoznaczna ,ale z czasem wyklarowała się i w większości krajów gdzie święto to jest obchodzone przyjęto datę 8 marca.

Oczywiście sposób obchodzenia tego święta na przestrzeni lat i w zależności od kraju zmienił się.

W Polsce święto to w czasach PRL cieszyło się dużą popularnością gdzie symbolicznym upominkiem dla pań był goździk oraz rajstopy. Obecnie jednak szukamy czegoś innego.

Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja do tego, aby docenić i pokazać paniom jak są ważne. Idealnym prezentem w tym dniu będzie biżuteria. Każda kobieta lubi błyskotki i z pewnością to doceni. Należy przy tym pamiętać, że zakup biżuterii zawsze wymaga zaangażowania. Obecnie jednak na rynku możemy dostać precjoza, które spełnią oczekiwania każdej pani. Piękne ponadczasowe klejnoty ucieszą kobietę w każdym wieku. Dla tych najmłodszych warto wybrać kolorową biżuterię , specjalnie dedykowaną dla małych dam, a dla nieco starszych wybierajmy dodatki według jej gustu i upodobań.

Daje się zauważyć, że najbardziej ,,chodliwym” upominkiem wręczanym w Dniu Kobiet są piękne pierścionki z motywem serca – dostępne w różnych kolorach-. Taki gest wyraża więcej niż tysiąc słów.

Trafionym rozwiązaniem będzie kupno kolczyków. Tutaj możliwości jest wiele. Kolczyki przylegające do ucha lub zwisające, zapinane lub przeciągane. Każda z tych propozycji jest dobra i zależy tylko od upodobań i wyobraźni. Cudowne wzory i kolory dadzą pewność, że taki podarek będzie strzałem w dziesiątkę.

Biżuteria dodaje pewności siebie. Podkreśla naturalne piękno osoby noszącej, a jeżeli trzeba wydobywa to ukryte. Jubilerzy starają się uchwycić w biżuterii wszystko to co wyjątkowe, aby spełniać marzenia, uwieczniać wspomnienia, dawać radość i wywoływać uśmiech na twarzy.

Starajmy się wybierać piękną biżuterię wykonaną ze szlachetnych metali, np. srebra czy złota. Sztuczna i nietrwała ozdoba to kiepski pomysł na prezent. Lepiej wybrać coś skromniejszego, ale wykonanego z jakościowych materiałów. Wybór jest ogromny. Kusi zarówno nowoczesne wzornictwo jaki i tradycyjne formy. Cudowne kamienie lub błyszczące kolorowe cyrkonie sprawią,że osoba obdarowana poczuje się wyjątkową i szczęśliwą. Dzień Kobiet to okazja, aby podarować piękny naszyjnik, bransoletkę, pierścionek czy kolczyki, a dla bardziej wymagających polecamy zestawy i komplety, które pięknie ozdobią ciało i wzmocnią poczucie atrakcyjności każdej kobiety.

Jedno jest pewne- jubilerstwo daje nieograniczone możliwości w wyborze idealnego prezentu. Kobiety od wieków uwielbiają błyskotki, które jeszcze bardziej pomagają im celebrować własna kobiecość.

Arthur Conan Doyle twierdził, że ,, Kobieta miewa w oczach błyski stokroć wymowniejsze od słów…”. Każdego, kto chciałby się o tym przekonać zachęcamy do odwiedzenia naszej pracowni , gdzie na pewno znajdzie coś co wywoła ten błysk w oku o którym mówił Doyle :)

ZAPRASZAMY!